Transporti falas për produktet mbi 15€.

Shporta Juaj

0

Shporta juaj është bosh

Shkoni në Dyqan

Mercedes-Benz 300 SL

€89,99
Shto në listën e dëshirave

Prezantimi i Mercedes-Benz 300 SL, një ikonë klasike e makinave sportive nga vitet 1950 me dyer legjendare të pulmonit. Kur u zbulua në Panairin Ndërkombëtar të Sporteve Motorike në Nju Jork në vitin 1954, Mercedes-Benz 300 SL u konsiderua makina sportive më e shpejtë e kohës së tij, duke arritur shpejtësinë maksimale prej 228 mph. Me dyert e tij me gulçim, injeksionin direkt të benzinës dhe kornizën tubulare të grilës, 300 SL është shumë i njohur. Receta e suksesit të 300 SL është përzierja e përsosur e karakterit të garave të përafërt dhe të rrëmujshme, e përzier me një luks luksi dhe ekstravagancë. Dhe tani, makina sportive e ëndrrave të shekullit të 20-të shfaqet si një version PLAYMOBIL me dyer legjendare, me varëse gulling, parakolp dhe grilë radiatori ngjyrë kromi dhe aksesorë të viteve '50. Hapni me lehtësi dyert e gullwing për të vendosur figurat. Në bagazh ka më shumë se sa vend për ruajtje. Me ndihmën e tabelës së pit, shoferi qëndron i informuar për pozicionin e tij gjatë garës.

Mercedes-Benz 300 SL nga PLAYMOBIL - një ikonë makine sportive pa të cilën asnjë koleksion makine nuk duhet të ketë. Kompleti përfshin një shofer makine garash, mekanik, kuti veglash, flamur të vijës së finishit, tabelë grope dhe shumë aksesorë të tjerë për një garë argëtuese rreth pistës. Pllaka e përfshirë në tabelë rendit informacionin më të rëndësishëm të makinës sportive.

Rekomandohet për moshat pesë deri në nëntëdhjetë e nëntë vjet. Paralajmërim. Rrezik mbytjeje. Pjesë të vogla.

Jo për fëmijët nën 3 vjeç.